Grécke ostrovy

Mykonos, Santorini, Kréta, Skiathos, Rodos, Kefalonia, Zakynthos: od jedného konca mora k druhému sú grécke ostrovy ideálnou dovolenkovou destináciou. Nie je to len smaragdová voda a idylické pláže, ktoré robia dovolenku na gréckych ostrovoch svetoznámymi zážitkami z dovolenky. Nie je to len jasné svetlo, ktoré zaplavuje more, elegantná architektúra a čistá príroda. Je to celková osobná skúsenosť, ktorá prináša dokonalosť týchto malých gréckych oáz.

Romantický západ slnka v Oia v Santoríne, ktorý farbí horizont všetkými odtieňmi ružovej farby. Úsvit na Mykonose, pitie, tanec a flirtovanie, keď príde slnko. Význam luxusu s výhľadom na more z Vášho opulentného apartmánu v Elounde na Kréte. Cestujte späť v čase, keď prechádzate po starom meste v meste Rhodos a na aristokratickom Korfu. Skvelá exkurzia na menšie a blízke ostrovy Atén v ich zálive. Skryté ostrovy ako Anafi, Kimolos a Kastelorizo, Symi, Alonissos, Samothrace a Paxi.

A samozrejme, námorné putovanie v Egejskom mori, ktoré odkryje more v celej svojej sláve: slávne Kyklopské ostrovy s ich bielymi mestami, rovnako ako Dodekanisa, kde narazíte na ostrovy plné zelene a malé raje Luxusu Patmos či Symi a tradície ako Kalymnos, Karpathos a Astypalaia – кредити без доказване на доход.

Skúsenosti, ktoré sa zdokonaľujú úsmevom miestnych obyvateľov, pohostinnosťou a kulinárskymi pôžitkami zo stredomorskej stravy, v kombinácii s dobrodružstvami v prírode, v hlbinách, na vlnách a na horách. Najlepším spôsobom, ako ísť na grécke ostrovy je trajektová loď. Sú lacné, s mnohými reštauráciami a krásnou scenériou. Lode na ďaleké grécke ostrovy ako Kréta, Rodos, Lesbos a Kos odchádzajú vo večerných hodinách. Nové trajekty sú ako lietadlá na mori. Sedíte na pohodlných stoličkách, zobrazujú sa filmy na televízii, sú tu bary so slušným jedlom a niektoré majú aj pekné reštaurácie. Frekvencia lodí sa líši od ostrova k ostrovu. Ak sa chcete dostať do prístavu Pireaus v Aténach, vezmite si metro a vystúpte na poslednej zastávke: Pireaus. Lode sú hneď cez ulicu. Na doku sa nachádza mapa, v ktorej nájdete informácie o tom, kde nájsť trajekty pre každý ostrov. Ak nemáte lístok, môžete si ich zakúpiť aj priamo na lodi, ak chcete kabínu, mali by ste si ju ale vopred rezervovať.

Lesbos je podľa nášho názoru najzaujímavejším a najkrajším ostrovom v Grécku, a je takmer krajina sama osebe. Potraviny a ubytovanie sú lacnejšie ako na populárnejších ostrovoch. Lesbos je úrodný, s borovicovými lesmi, olivovými hájmi a množstvom rýb. Je tretí najväčší z gréckych ostrovov, vrátane niektorých fantastických pláží, hôr a dvoch veľkých vnútrozemských morí, ktoré sú bohaté na morský a vtáčí život. Existujú tu stredoveké hrady, staroveké grécke ruiny. Turecké pobrežie je dosť blízko, aby bolo možné vyraziť na výlet. Ale najlepšie, čo sa týka Lesbosu, sú ľudia miest a obcí, ktoré neboli zasiahnuté masovou turistikou, sú zdvorilí, veľkorysí a priateľskí. Ak hľadáte skutočnú dovolenku v Grécku, toto je miesto, kam ísť. Väčšina ľudí, ktorí navštívia Lesbos, sa vráti.

Lesbos je rodiskom Sapho a je obľúbený u homosexuálnych žien, ale je to aj obľúbená destinácia pre rodinu a medové týždne. Krásna piesočnatá pláž a ostrovné výlety na termálne pramene a kúpele, kláštory, tradičné dediny, oslavy. To všetko Vám ponúka tento nádherný klenot v Egejskom mori.