Nákupy v Taliansku

Otvorené hranice a geopolitická situácia prispela k rozmachu cestovania. Ľudia dnes cestujú za prácou, cestujú na dovolenky, mnohí cestujú kúsok za svoje hranice, pretože sa presťahovali. My si však dnes čo to napíšeme o cestovaní za módnymi kúskami. Dalo by sa povedať, že sa Vám skúsime priniesť akúsi cestovnú módnu príručku. Taliansko je skutočnou Mekkou módy, každá nákupná maniačka sníva o tom, aby zažila nákupy v mestách ako je Rím, Bologna, ale najmä Miláno. Z praktického hľadiska a teda čo sa peňazí týka nemusíte mať vôbec obavy, nakoľko sa v Taliansku platí eurom. Vo všetkých módnych obchodných domoch môžete úplne bez problémov platiť kartami Visa ako aj Mastercard. Výnimku môžu tvoriť malé domáce talianske obchodíky. Taliansko okrem toho, že ponúka svetové módne značky, je známe najmä svojimi trhmi. Na trhoviskách sa ale stretnete skôr s neznačkovým tovarom čo sa oblečenia týka. Kvalita je však veľmi vysoká. Na druhej strane je tu veľká možnosť zjednávať, ak máte obchodného ducha a o cenách sa radi dohadujete, a potom je Taliansky trh pre Vás ako stvorený (meilleur compteur velo).

Vráťme sa ale od trhu k zvučným menám. V talianskom meste Miláno ich nájdete hneď niekoľko. Značky ako Armani, Dollce a Gabbana, Versace, Prada sú neodmysliteľnou súčasťou obchodných talianskych ulíc. Čo sa týka rozlohy obchodov na meter štvorcový, tak ich koncentrácia je z Európskych najvyššia práve tu. Najpopulárnejšia obchodná ulica v Miláne je Corso Vittorio Emanuele II, nachádza sa na nej rovnako známy a populárny obchodný dom La Rinascente. Obchodný dom sa nachádza len kúsok od katedrály. Ak sa do Milána dostanete určite si nenechajte ujsť tzv. krytú ulicu. Jedná sa o ulicu s obchodmi s oblečením, nájdete tu aj typické talianske kaviarne. Krytá ulica nesie názov Galleria Vittorio Emanuele. Nákupy módnych značiek v Taliansku sú pre mnohých Slovákov dostupné nielen z hľadiska cien aj z hľadiska cestovania. Nepotrebujete si zaobstarávať letenky, kľudne si na nákup zájdete aj autom, trvá to menej ako 6 hodín. Alebo si vyčkáte a zaobstaráte pre Vás cenovo výhodnú letenku a cesta aj z nákupmi Vám bude trvať iba jeden deň. Dokonca existuje tu ešte jedna najlepšia alternatíva a to je, keď spojíte príjemné s užitočným a nákupy spojíte spolu s prekrásnou dovolenkou v Talianskom meste miroir voiture bébé.

Do Talianska sa vôbec nemusí chodiť len na letnú dovolenku pri mori. Dokonca ak patríte k cestovateľom, ktorí radi obzerajú pamiatky tak je pre Vás určite lepšie navštíviť práve spomínané Miláno v jesennom alebo jarnom období. Okrem toho, že sa poobzeráte po nádherných pamiatkach a kultúre, ešte si aj nakúpite nesmierne zaujímavé kúsky zvučných mien. Nie je tu však ale pravidlo, že by módne kúsky boli v extrémne výrazných zľavách. Áno je samozrejme, že sa môžete stretnúť so sezónnymi výpredajmi, po prípade s outlet módou. Ak ale chcete nakúpiť lacno a pekne, odporúčame Vám isto navštíviť už vyššie spomínané trhoviská. Kde sa na cenách viete dohodnúť. Mnohí predajcovia na trhu predávajú svoje handmade výrobky. Dávajte si však ale pozor, aby ste si nezakúpil tzv. „fejk“ alebo teda falzifikát. Vedzte, že módne značky sa na trhoviskách nepredávajú. Prajeme Vám rovnako tak príjemné nakupovanie ako aj dovolenkovanie.