Tipy, ako nakupovať

Kto nechce získať najlepšiu ponuku- najmä počas týchto ťažkých hospodárskych období? Neexistuje žiadny nedostatok predajných reklám od obchodníkov, ktorí chcú vaše peniaze: využívajú preferované zákaznícke špeciály, predaj včasných reklám, udalosti začínajúce o polnoci a spôsobujúce šialenstvo, dni sporenia kupónov a predaj pred a po dovolenke. Ako sa rozhodnete, či sú ich výhody a zľavy skutočné?

Federálna obchodná komisia, národná agentúra pre ochranu spotrebiteľa, má niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu získať čo najviac za svoje peniaze. Nakupujte s rozumom. Predajná cena nie je vždy najlepšia cena. Niektorí obchodníci môžu na určitú položku ponúkať predajnú cenu na obmedzený čas; iní môžu zľaviť cenu na rovnakú položku každý deň. S výrobcom položky, číslom modelu a inými identifikačnými informáciami môžete dosiahnuť najlepšiu cenu požadovanej položky badethermometer digital.

Pozorne si prečítajte reklamy na predaj. Niektorí môžu povedať obmedzené množstvá alebo nie je k dispozícii vo všetkých obchodoch. Predtým než vykročíte do obchodu, zavolajte, aby sa ubezpečil, že obchodník má tovar na sklade. Ak nakupujete obľúbenú položku, spýtajte sa obchodníka, či bude ochotný rezervovať danú položku, kým sa nedostanete do obchodu.

Zohľadnite čas a cestovné náklady. Ak je položka vo výpredaji, ale vy budete musieť prejsť pol krajiny, aby ste ju kúpili, koľko skutočne ušetríte, keď sa rozhodnete vynaložiť na to svoj čas, vašu dopravu a parkovanie? Vyhľadajte zásady zhody cien. Niektorí obchodníci budú zápasiť, ba dokonca chcú poraziť ceny konkurenta – aspoň na obmedzenú dobu. Prečítajte si cenovú politiku obchodníka. Nesmie sa vzťahovať na všetky položky.

Prejdite do režimu online. Pozrite sa na webové stránky, ktoré porovnávajú ceny ponúkaných položiek online. Niektoré stránky tiež môžu porovnávať ceny ponúkané vo vašich oblastiach. Ak sa rozhodnete nakupovať online, zohľadnite náklady na dopravu a doručenie. Vypočítajte výhodné ponuky, ktoré sú založené na nákupe dodatočného tovaru. Napríklad kúpiť jednu položku a získať jednu zadarmo, bezplatný darček s nákupom alebo doprava zdarma s minimálnym nákupom, to všetko môže vyzerať lákavo. Ak naozaj nechcete alebo nepotrebujete položku, nie je to výhodná kúpa.

Opýtajte sa na úpravy predaja. Ak si kúpite položku za bežnú cenu a bude vo výpredaji nasledujúci týždeň, môžete získať zľavu ako kredit alebo vrátiť tovar? Akú dokumentáciu budete potrebovať? Opýtajte sa na vrátenie kúpených položiek. Obchodníci majú často odlišnú politiku vrátenia, a to najmä tovaru v zľave či toho, ktorý ste zakúpili cez internet thermometer zimmer für jeden Raum.

Mali by ste tiež dávať pozor na to, že akú cenu si daný obchodník pýta za dopravu. Veľa online stránok ponúka dopravu zadarmo, avšak len od určitej sumy nakúpeného tovaru. Keď ponúka tovar za odvoz zadarmo, pozrite sa, kde sa nachádza daná pobočka alebo obchod, aby ste nakoniec nezistili, že budete musieť precestovať niekoľko desiatok kilometrov, ba až do inej krajiny alebo štátu. Musíte si byť pred nákupom vždy istý aj tým, v akej mene platíte. Ak nakupujete z obchodu, ktorý nemá sídlo na Slovensku, vždy si skontrolujte, či je daná webová stránka bezpečná a chránená certifikátom dôveryhodnosti. Ak nie, v žiadnom prípade tu nezadávajte vaše údaje, či osobné alebo platobné, pretože s veľkou pravdepodobnosťou vám ich môže niekto odcudziť alebo zneužiť na online podvody. A teraz vám ešte želáme šťastnú ruku pri nakupovaní online, ale aj v obchodoch!